درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 612546
رتبه:1
376
1847
842
11326
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

کاملترین معیارهای انتخاب بین گربه و سگ در بین حیوانات خانگی : قسمت اول

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 147
سلام به همه کاربران عزیز وب سایت Tosinso.com ، در این مطلب من به عنوان یک انسان عاشق حیوانات آن هم از همه نوع ، می خواهم برای شما معیارهای انتخاب یک حیوان خانگی مناسب بین سگ و گربه را بصورت کامل و جامع بیان کنم ، این مطلب چکیده ای از تحقیقاتی است که هم بصورت اینترنتی انجام داده ام و همچنین تجربیات شخصی خودم از نگهداری از سگ و گربه هایی است که در زندگیم وجود داشته اند. قبل از اینکه ما بخواهیم در خصوص انتخاب یک Pet بین گربه و سگ مقایسه ای داشته باشیم باید از خودمان سئوالاتی بپرسیم و یک جواب کوتاه هم برایش پیدا کنیم تا در ادامه بتوانیم به پاسخ قطعی در خصوص انتخاب بین این دو موجود دوست داشتنی برسیم ، اطمینان دارم که خیلی از دوستان با مطالعه این مطلب متوجه می شوند که اصلا نباید حیوان خانگی داشته باشند چون اینکار نه شوخی است و نه بازی بلکه شما می خواهید یک عضو به اعضای خانواده خودتان اضافه کنید پس با دقت این مطلب را مطالعه کنید ، ابتدا جوابی برای سئوالات زیر در ذهن خودتان پیدا کنید :

انتخاب بین سگ و گربه


آیا من انسان متعهد و مسئولیت پذیری هستم ؟


شما چه یک سگ و یا یک گربه به عنوان حیوان خانگی به منزل بیاورید در نهایت باید نسبت به آن متعهد و مسئولیت پذیر باشید . شما یک عضو جدید در خانواده وارد کرده اید که قرار است سالها با شما زندگی کند و باید نسبت به نیازهای آن توجه کنید . نیازهای اساسی زندگی اعم از مادی و معنوی را برای حیوان خودتان در حد نیاز باید رعایت کنید. سگ و گربه اسباب بازی فصلی شما نیستند که در فصل تابستان برای بازی به منزل بیاورید و در فصل سر آن را به بیرون بیندازید پس قبل از خرید سگ یا گربه حتما این موارد را با خودتان مرور کنید و اگر نمی توانید مشکلات مربوط به حیوان را بپذیرید ، هرگز حیوانی را به خانه نیاورید. در این میان در مقایسه سگ و گربه بایستی بگوییم که برگ برنده در دستان گربه هاست ، گربه ها به نسبت سگ ها هم نیازهای مادی و هم نیازهای معنوی ( توجه و مهربانی و ... ) کمتری دارند. بعضا ممکن است گربه شما زیاد به بودن یا نبودن شما توجهی نکند اما این مورد در خصوص سگ اصلا صادق نیست و سگها بسیار بسیار به صاحبشان وابسته هستند.

انتخاب بین سگ و گربه


آیا محیط زندگی مناسبی برای نگهداری یک حیوان خانگی دارم ؟


چه سگ و چه گربه برای زندگی نیاز به فضای مناسب دارند . در مقایسه این دو باید بگوییم که با توجه به فعالیت ها و جنب و جوش های بیشتر سگ ها به نسبت گربه ها ، سگ ها نیاز به فضای بازی و زندگی بیشتری به نسبت گربه ها هستند. فعالیت گربه به نسبت سگ پایینتر است و به همین دلیل کمبود فضا برای نگهداری آن مشکل خاصی نیست ، اگر محیط خانگی شما آپارتمانی و بسیار نقلی است باز هم در این مورد گربه گزینه مناسب تری برای نگهداری است . نکته دیگری که در خصوص نگهداری سگ و گربه در محیط زندگی باید در نظر بگیرید بحث سر و صدای حیوان است ، طبیعتا گربه تقریبا هیچ صدای ثابتی ندارد اما سگ ها با توجه به ماهیت زندگی که دارند سر و صدای بیشتری دارند و ممکن است در یک واحد آپارتمانی مرتب پارس کنند و باعث ناراحتی همسایه ها شوند. البته این موضوع به نسبت نژاد سگ متغیر است اما بصورت کلی سر و صدای یک سگ می تواند برای همسایه ها ناراحت کننده باشد در حالیکه گربه سر و صدای کمی دارد.

انتخاب بین سگ و گربه


آیا توانایی تامین هزینه های یک حیوان خانگی را دارم ؟


چه بخواهید و چه نخواهید حیوان خانگی شما مثل فرزند شما دارای هزینه است که کم و بیش با کیفیت ها متفاوت باید برایش این هزینه ها را در نظر بگیرید. اساسا سگ ها هزینه نگهداری و مراقبت بیشتری نسبت به گربه ها دارند ، سگ ها به نسبت گربه ها نیاز به تامین غذای بیشتر ، بازرسی های درمانی و واکسیناسیون های مرتب و منظم تر و البته هزینه های جانبی بیشتر می باشد و از این نظر هم گربه کم خرج تر و کم دردسر تر از سگ است . سگ ها هر چقدر بزرگتر و درشت اندام تر باشند هزینه نگهداری آنها نیز بالاتر خواهد رفت اما معمولا اندازه گربه ها اندازه ثابت و تقریبا استانداردی است. بصورت میانگین و در کف کف هزینه شما باید بین ماهی 50 تا 100 هزار تومان ( حداقل ) برای نگهداری یک سگ آپارتمانی بودجه در نظر بگیرید حال آنکه برای یک گربه این میانگین بین 20 تا 50 هزار تومان متغیر است . توجه کنید که ما برای اینکه حداقل غذای استاندارد یک سگ یا گربه را تهیه کنیم این هزینه ها را باید انجام بدهیم و مطمئن باشید که قطعا هزینه ها بیشتر از این موارد خواهد بود.

انتخاب گربه و سگ


آیا مدت زمان زیادی را در خانه سپری می کنم ؟


اگر خانه دار هستید یا بیشتر زمان خود را در خانه سپری می کنید سگ می تواند گزینه خوبی برای نگهداری در خانه شما باشد. سگ ها به شدت وابسته صاحبان خودشان هستند و دوری آنها را اصلا نمی توانند تحمل کنند و بسیار بی قراری و سر و صدا می کنند در عین حال گربه ها کاملا برعکس این ماجرا هستند ، گربه ها موجودات تقریبا مستقل و مغروری هستند که خودشان را فارغ از صاحبشان می دانند و حتی اگر شما چند روزی هم در خانه نباشید اما غذای کافی برای حیوان فراهم کنید هیچ مشکلی برایش پیش نمی آید. از قدیم مثالی هست که می گوید چون سگ ها اعتقاد دارند که شما به آنها غذا ، آب و محل زندگی داده اید پس شما خدا هستید و به شما وابسته می شوند و به شما احترام می گذارند اما برعکس آن در گربه ها صادق است ، یعنی گربه ها اعتقاد دارند که چون شما به آنها غذا ، آب و محل زندگی داده اید پس آنها خدا هستند !! گربه ها چندان وابستگی عاطفی به انسان پیدا نمی کنند و به همین دلیل است که بسیار پیش می آید که گربه ها از منازل خودشان فرار می کنند و به خیابان ها می روند.

ادامه دارد ...

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره دامپزشکی و حیوانات خانگی وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

برچسب ها
ردیف عنوان
1 کاملترین معیارهای انتخاب بین گربه و سگ در بین حیوانات خانگی : قسمت اول
2 کاملترین معیارهای انتخاب بین گربه و سگ در بین حیوانات خانگی : قسمت دوم
3 کاملترین معیارهای انتخاب بین گربه و سگ در بین حیوانات خانگی : قسمت سوم
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید